آگهی ها ویژه

ایزولاسیون گرمایی در ساندویچ پانل ها

ایزولاسیون گرمایی در ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل

تقاضا جهت ساختمان های سبز (کم مصرف در مصارف تهویه، سرمایش و گرمایش و نور)   افزایش یافته است . برای نمونه کشورهای اتحادیه اروپا برای اجرای پیمان کیوتو (پیمانی در جهت کاهش گازهای گلخانه ای ) به این نتیجه رسیده اند که مصرف انرژی ساختمان ها سهم زیادی در مصرف کل انرژی این اتحادیه داشته و دارد . میزان مصرف انرژی یک ساختمان به عوامل گوناگونی وابسته است . یکی از این عوامل ایزولاسیون گرمایی ساختمان است.
ساندویچ پانل ها به سبب وجود لایه درونی عایق ، با وجود ضخامت پایین می توانند عایق گرمایی خوبی باشد . مساله مهم در این باره کاهش در جزئیات اجرایی است. یعنی اولاً در هر پانل ، لایه های بیرونی و پایینی حداقل ارتباط فلزی به پل های گرمایی یکدیگر را داشته باشند . ثانیاً ، تیر ریزی زیر پانل ها ، نباید مستقیماً با بیرون ارتباط داشته باشند . کیفیت اجرای درزها و پتانسیل میعان حفره ای نیز حائز اهمیت می باشد .

عبوردهی گرمایی از میان ساندویچ پانل ها
میزان عبوردهی گرمایی پوشش ها (مثلا ساندویچ پانل ها) را می توان با عدد U بیان نمود که واحد آن W/ M2K است و به معنی عبور یک ژول (J) انرژی گرمایی در یک ثانیه از واحد سطح پوشش است هنگامی که اختلاف دمای دو طرف آن یک درجه Celsius باشد . در آیین نامه های مرتبط ، حداکثر مجاز عبوردهی گرمایی پوشش ساختمان ها معادل ۰٫۴۵ وات بر مترمربع درجه تعیین شده است.
جهت مقایسه ، قابل ذکر است که عدد عبوردهی گرمایی برای شیشه تک جداره حدود ۵٫۷ و برای شیشه دوجداره حدود ۲٫۸ وات بر مترمربع درجه (W·m−۲) است . از آنجا که ساندویچ پانل ها معمولا با طول زیاد نیز قابل تولید می باشند ، می توان تعداد درزها را کاهش داد . در واقع ، برای ساندویچ پانل هایی با دیوارهای جنبی ، تا ارتفاع ۱۰ متر می توان ساندویچ پانل ها را یک تکه و بدون درز تهیه و اجرا نمود . به هر روی ، باید در اجرای جزئیات درزها و اتصالات دقت نمود تا عبور هوا به حداقل کاهش یافته و از مطلوب بودن مقاومت گرمایی در همه نقاط، اطمینان حاصل شود.

سایر عناوین مرتبط:

, , , ,
آگهی های معمولی

الماس

• نمایش 10 آگهی با الماس در گروه‌ها و صفحه اصلی سایت
• بدون محدودیت درالماس، جایگاه نمایش را انتخاب کنید.
• هر الماس 25 هزار تومان.
• با ثبت آگهی ویژه شش ماه یک الماس هدیه بگیرید
• با ثبت آگهی ویژه یکساله سه الماس هدیه بگیرید