ساندویچ پنل مانع نفوذ باد و باران


ساندویچ پنل مانع نفوذ باد و باران

ساندویچ پانل

مصالح سنتی مانند سنگ و بلوك و آجر ، موقع بارش باران ، آب باران را در خود جذب می کنند ، در زمان هوای آفتابی ، رطوبت جذب شده را به صورت بخار به بيرون پس می دهند. میران ضخامت لازم برای اینکه در اين ديوارها ، رطوبت به سطوح داخلی ساختمان نرسد ، به ميزان برخورد باران به ديوار وابسته است . در مناطق پرباران و رطوبی ، گاها ديوار به صورت دو لایه توخالی ایجاد می شود كه لایه بيرونی جلوی باران را مي گيرد و لایه داخلی كه از گچ يا بلوك های سبك است ، عايق گرما است و سطح داخلی ديوار را تامين می كند.

بر خلاف مصالح سنگی ، مصالح پوششی آب را جذب نمی کنند ، مانند فلزات و شيشه ، باعث می شوند که آب باران روی سطح ديوار به جريان بیفتد . جريان یافتن آب روی پوشش باعث می شود سوراخ های زیر موجود در پوشش ، مستعد رسوخ آب باشد . از طرفی ، در اين درزها جابجایی سازه ای و گرمایی نيز روی می دهد و لذا موادی كه برای آب بندی آنها به كار می روند بايد انعطاف پذيری لازم را داشته باشند . از آنجا كه درزگيرها معمولا در برابر عوامل جوی و نور و حرارت خورشيد سخت و سفت شده و خاصیت خود را از دست می دهند . معمولا روی درزهای آب بندی شده ، باران گير نصب می کنند تا قدرت نفوذ جريان آب باران را با وزش باد همراه است را بكاهد.
بنابراين ، درزها در اين نوع ساختمان ، نقش اصلی را در مورد جلوگيری از نفوذ باد و باران خواهند داشت . از آنجا كه هزينه انرژی نيز رو به افزايش است و مسائل زيست محیطی هم بايد مد نظر قرار گيرد ، تقاضا برای ساختن بناهای آب بندتر با مصرف كمتر انرژی با استفاده از ساندویچ پنل  ( ساندویچ پانل ) جهت سرمايش و گرمايش روزافزون می باشد .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *