آگهی ها ویژه

بررسی پل های گرمایی در ساندویچ پانل ها

بررسی پل های گرمایی در ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل

پل های گرمایی ، به قسمت هایی از پوشش ساندویچ پانل سقفی یا ساندویچ پانل دیواری گفته می شود که مقاومت گرمایی آن کمتر از سایر نقاط پوشش باشد .
به عنوان مثال ، پل های گرمایی ، از اتصال فلزی لایه های پایینی و بالایی در ساندویچ پانل های تولیدی در کارگاه هست .
پل های گرمایی باعث هدر رفت انرژی در ساختمان می شود و همچنین باعث ایجاد میعان روی پوشش در اطراف خود در شرایط ویژه می شود . حداکثر میزان اتلاف انرژی قابل قبول از پل های گرمایی ، بایستی ۱۰ درصد باشد .

نشت هوا از طریق درزها در ساندویچ پانل

در قوانین ساختمان ، حداکثر میزان مجاز نشت از درزها به ازای واحد سطح ساختمان داده می شود . برای عنوان نمونه در کشور انگلستان ، حداکثر میزان نشت هوا از درزهای ساختمانی برابر با ده متر مکعب در ساعت برای واحد سطح زیربنا در فشار ۵۰ پاسکال تعیین گردیده است.در یک ساختمان ، موارد متعددی می تواند باعث نشت هوا گردد ، مانند جای گذاری ناصحیح پنجره ها و سوراخ های تاسیساتی نامناسب و … ولی این امر نباید باعث شود تا از ذکر نشت مجاز در مشخصات خصوصی و اجرای صحیح درزهای ساندویچ پانل ها چشم بپوشیم . آزمایشات نشان می دهد که با رعایت جزئیات اجرایی مناسب می توان نشت هوا از درزهای ساندویچ پانل را به سطح قابل قبولی کاهش داد ، البته در عمل این سطح از دقت در اجرا دیده نمی شود !!! .

میعان حفره ای (interstitial condensation) :
در صورتی که درزبندی ها خوب اجرا نشده باشد ، و در هنگام ساخت ساندویچ پانل ، فضای خالی بین مغزه عایق و سطوح داخلی رویه ها باقی مانده باشد ، ورود رطوبت و میعان آب در این فضای خالی ، سبب کاهش خاصیت عایقی مغزه می شود . ساندویچ پانل هایی که عایق آنها تزریق فشاری شده یا آنهایی که با فوم های صلب ساخته شده و به خوبی چسبانده و پرس شده اند ، کاملا توپر هستند و هیچ حفره و مسیری برای عبور هوا ندارند. رویه ها نفوذ ناپذیرند و لذا بخار آب نمی تواند وارد ساندویچ پنل شود و میعان میان حفر های نمی تواند درون ساندویچ پانل ها روی دهد.

 

سایر عناوین مرتبط:

, , , , ,
آگهی های معمولی

الماس

• نمایش 10 آگهی با الماس در گروه‌ها و صفحه اصلی سایت
• بدون محدودیت درالماس، جایگاه نمایش را انتخاب کنید.
• هر الماس 25 هزار تومان.
• با ثبت آگهی ویژه شش ماه یک الماس هدیه بگیرید
• با ثبت آگهی ویژه یکساله سه الماس هدیه بگیرید